-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju [Zmiany 2020] Mandat dla właściciela motocykla. Nie będzie identyfikacji kierowcy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

[Zmiany 2020] Mandat dla właściciela motocykla. Nie będzie identyfikacji kierowcy

Mandat w trybie administracyjnym będzie wystawiany właścicielowi pojazdu - ITD nie będzie przeprowadzać długiej procedury identyfikacji kierowcy - to nowa propozycja, która padła podczas debaty eksperckiej na temat bezpieczeństwa ruchu zorganizowanej przez GITD w Warszawie Co to oznacza dla motocyklistów?

Dotychczas większość fotoradarów robiła zdjęcia z przodu, co w przypadku motocykla uniemożliwia identyfikację kierowcy pokazdu. W myśl nowych przepisów taka identyfikacja nie będze miała znaczenia - ITD wystawi mandat właścicielowi pojazdu na podstawie tablicy rejestracyjnej.

 

Oznacza to, że ITD będzie musiała zmienić ustawienie fotoradarów - co dotknie oczywiście motocyklistów. W podobny sposób przepisy funkcjonują w większości krajów Europy (Niemcy, Francja). Pierwsza zapowiedź planów zmiany przepisów padła podczas debaty eksperckiej na temat bezpieczeństwa ruchu zorganizowanej przez GITD w Warszawie na początku stycznia. Terminy wprowadzenia przepisów nie są jeszcze znane ale do sprawy będziemy wracać.

 

A jak nie dać się złapać fotoradarom? Odpowiemy w sposób niepopularny wśród kierowców - po prostu jeździć zgodnie z przepisami ;)

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści